-
(...) największych lub części i akcesoriów motoryzacyjnych, aż dwie trzecie ma swoje fabryki również w Polsce. Większość dużych producentów motoryzacyjnych działa w specjalnych strefach (...)
Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata.
Pobierz dokument ZUS Rw-73,
poznaj opinie o Zolux Karmnik prosty Nr 0
czy przeglądaj oferty pracy z miasta Grodzisk Wielkopolski.
-
(...) jest określona ustawowo. Każdego roku, do 15 czerwca rząd ma obowiązek zaproponować Komisji Trójstronnej, zrzeszającej przedstawicieli rządu, organizacji pracodawców i związków zawodowych, (...)
-
(...) na samym początku roku. Nowy Rok, czyli dzień 1 stycznia, przypada na czwartek. Jeden dzień urlopu (w piątek 2 stycznia 2015 r.) pozwoli na uzyskanie nieprzerwanej, 4-dniowej przerwy. Ale (...)
-
(...) europejskich przebiegała podobnie jak piątkowy handel, choć przy dużo mniejszej skali zmian. Po neutralnym początku, indeksy w Paryżu i Frankfurcie ruszyły zdecydowanie w górę. Tym razem (...)
-
(...) specyfiki działania firmy bądź preferencji danego pracownika. Polega na zróżnicowanym, dogodnym dla obu stron (bądź jednej z nich) kształtowaniu wymiaru czasu pracy, przy zachowaniu w (...)
-
(...) bieżącego roku, złodzieje aż 900 razy okradali z węgla składy PKP Cargo. Grupy złodziei działają bardzo sprawnie, w sposób zorganizowany, częstokroć zatrzymując składy za pomocą (...)
-
(...) czasu i miejsca pracy, zakresu pracy, niepracowniczym stosunkiem pracy (nieregulowanym przez Kodeks pracy) oraz wynagrodzeniem zadaniowym. Takie formy zatrudnienia mogą być korzystna zarówno dla (...)
-
(...) w roku 1957 przez Fredericka Herzberga na podstawie przeprowadzonych przez niego badań. Według modelu Herzberga, czynniki motywujące pracowników można podzielić na dwie grupy: czynniki (...)
-
(...) przez przepisy prawa, układy zbiorowe i regulaminy pracy. Ze względu na warunki wypłacania wyróżnić możemy: dodatki stałe (obowiązkowe), do których zaliczamy: dodatek za pracę w (...)
-
(...) płac, czyli płacy zasadniczej i płac zmiennych (premie, dodatki stażowe i funkcyjne). Dochód całkowity stanowi podstawę opodatkowania i jest podstawowym składnikiem systemu wynagrodz (...)
-
(...) skorzystać osoby, które dotychczas płaciły zbyt mały podatek, aby w pełni wykorzystać przysługującą im ulgę. Osoby takie będą mogły otrzymać zwrot większy od kwoty zapłaconego (...)
-
(...) 3 pkt 1 Kodeksu pracy przez dobę pracowniczą należy rozumieć 24 kolejne godziny, poczynając od godziny, w której pracownik rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy. (...)
-
(...) społecznymi, mający na celu wypracowanie rozwiązań satysfakcjonujących dla wszystkich stron dialogu. Dialog społeczny może mieć formę negocjacji, konsultacji oraz zwykłej wymiany (...)
-
(...) pracy lub jej całkowita utrata. Objawia się: spadkiem produktywności, skupianiem uwagi na innych, niezwiązanych z pracą czynnościach, brakiem energii i apatią, niepunktualnością (...)
-
(...) do dyspozycji pracodawcy. W jego skład wchodzi więc nie tylko rzeczywisty czas wykonywania usługi, ale również czas pozostawania w gotowości do jej wykonania, o ile brak aktywności nie wynika (...)
-
(...) psychologii społecznej, opracowana w latach 30 obecnego stulecia przez Alexa Osborna. Jej celem jest przede wszystkim twórcze rozwiązywanie problemów, ale również aktywizacja grupy i nauka (...)
-
(...) do krajów gwarantujących lepsze warunki prowadzenia biznesu. Często głównym czynnikiem wpływającym na podjęcie takiej decyzji jest redukcja kosztów (niższe koszty pracy w kraju, do (...)
-
(...) na podium znalazły się kolejno: Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita oraz RMF FM. Dokładnie tak samo prezentowały się pierwsze trzy miejsca miesiąc wcześniej. Wśród najczęściej tygodników i (...)
-
(...) metodologią BAEL bierni zawodowo to osoby powyżej 15 roku życia, które: w badanym tygodniu nie pracowały i nie poszukiwały pracy; poszukiwały pracy, ale nie były gotowe do jej podjęcia w (...)
-
(...) łącznie przez co najmniej 12 miesięcy w ciągu ostatnich 24 miesięcy, odliczając okres odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych. Pewien odsetek długotrwale bezrobotnych to osoby (...)
-
(...) Zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, status osoby bezrobotnej przysługuje osobom zarejestrowanym w odpowiednim dla miejsca zamieszkania Urzędzie Pracy (...)
-
(...) wynikiem rozbieżności między potrzebami rynku a kwalifikacjami i wykształceniem pracowników. Jest konsekwencją zmian technologicznych, poprzez które praca ludzi staje się zbyteczna, kurczenia (...)
-
(...) przeważającej mierze uzależnione od warunków atmosferycznych. W sposób szczególny dotyczy rolników, dla których odpowiednia pogoda jest koniecznym warunkiem działalności, ale również (...)
-
(...) w stanie równowagi. Jest wynikiem naturalnych procesów zachodzących na rynku pracy (mobilność pracowników, powstawanie nowych miejsc pracy, likwidacja istniejących miejsc pracy) i jest (...)
-
(...) na rynku pracy. Bezrobocie to jest w naturalny sposób wpisane w funkcjonowanie gospodarki i nie powinno się go rozpatrywać jako zjawiska negatywnego – może pełnić pozytywną rolę jako (...)
Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu - Wyspecjalizowane przedsiębiorstwo państwowe o ogólnokrajowym zasięgu działania, zawodowo trudniące się ratownictwem górniczym.
Czytaj więcej: Górnictwo